Ludo Kuruc

Slovenský spevák, hudobník, skladateľ, dramaturg a hudobný pedagóg.

V roku 1985 absolvoval na štátnom Konzervatóriu v Bratislave (akordeón,  kompozícia – aranžovanie). V rokoch 1987-1996 získal  ako spevák stále zahraničné angažmán vo Švajčiarsku, Nemecku, Rakúsku, na Malorke. V roku 1997 prichádza s vlastným koncertným projektom (hudba, texty, aranžmány) „Kým je čas“ v štýle gospelu, z ktorého pochádza aj rovnomenné CD a koncertné turné po Slovensku.

Prelomovým v  jeho kariére sa stáva rok 2001. Dostáva ponuku sólového speváka v legendárnom orchestri Gustáva Broma.  Tu pôsobí 13 rokov a  absolvuje množstvo koncertov, eventov, TV hudobných programov, vystúpení doma aj v zahraničí (Česko, Maďarsko, Poľsko, Belgicko, Taliansko).

V rokoch  2005 a 2006 sa stal absolútnym víťazom speváckej súťaže Cantiléna, odkiaľ si odniesol cenu Karola Duchoňa. Od roku 2006 organizuje Jazzfest Vráble, ktorého je spoluzakladateľom. V roku 2007 prichádza s vlastnou  koncertnou formáciou  Ludo Kuruc Band. Najčastejšie sú koncerty venované spomienke na KAROLA  DUCHOŇA. V rokoch 2011 – 2015 dostáva angažmán na zámorských lodiach – Severná Amerika, Južná Amerika, Ázia, Afrika.

Intenzívne spolupracuje so slovenskou jazzovou špičkou – K. Kováč, O. Krajňák, O. Juraši, P. Solárik, R. Ragan, C.  Zeleňák a rovnako s mladou generáciou – L. Kotlár, P. Korman, R. Ragan jr., K. Kuruc.

Oblasť vážnej hudby je pre Kuruca vždy novou výzvou a preto píše v roku 2009  skladbu pre zbor a orchester, ktorú premiéruje orchester Bohdana Warchala a Adoremus (slovenský katolícky spevácky zbor).

Nezaostáva ani v tvorbe pre talentované deti, čoho dôkazom je aj fakt, že od roku 2010  je najhranejší slovenský autor na medzinárodných klavírnych súťažiach.

Je autorom hudby muzikálov: Pinocchio, Alica v krajine zázrakov a Studňa lásky,  z ktorých posledný mal premiéru v amfiteátri Trenčianskeho hradu, vo veľkolepej výprave so živým orchestrom.

Úspešný rok 2017 začína Novoročným koncertom v Banskej Bystrici s Big Band Academy. Koncert bol zaradený medzi najvýznamnejšie kultúrne udalosti roka. Rok 2018 prináša novú skúsenosť vo vlastnej talkshow – Pod kožu, s Evou Pavlíkovou a Petrom Lipom. Ako hudobný hosť sa objavil  v  Randevu Jana Snopka a Eni Vacvalovej. 

V súčasnosti koncertuje so svojou kapelou, píše hudbu pre deti a spolupracuje v rôznych projektoch s domácou  jazzovou elitou. Na konte má množstvo vystúpení  v TV hudobných reláciách, napr. : Osem a pol,  Zahoď starosti, Let´s dance, Bailando, Takí sme boli, Legendy popu, kde  spieval piesne z repertoáru Karola Duchoňa a Toma Jonesa za doprovodu Big Bandu Gustáva Broma.

Kontaktujte nás

Ozvite sa nám

Bude nám cťou zahrať na Vašej akcii.

Ludo Kuruc Band pre Vás zabezpečuje

FUN AGENCY s. r. o.

IČO: 51927110

tel.: 0915 988 807

e-mail.: manazer@ludokuruc.sk